Vrijwel elke online adverteerder maakt tegenwoordig gebruik van remarketing. Een veelgebruikte remarketingstrategie is dat bezoekers die de website hebben bezocht of iets in het winkelmandje hebben geplaatst en niet zijn geconverteerd, worden gereset. Sinds de komst van remarketing in Google Analytics (GA) kunnen we veel verder gaan dan zulke basale remarketingstrategieën die kunnen worden ingezet binnen het Google Display Netwerk.
Ga aan de slag met Google Analytics-remarketing
Voordat de remarketinglijsten kunnen worden gebruikt, moet met het volgende rekening worden gehouden:
Google Analytics-code moet worden aangepast
Het privacybeleid met betrekking tot cookies moet worden aangepast
Analytics-account moet zijn gekoppeld aan het Adwords-account
De remarketinglijsten moeten 100 unieke cookies bevatten voordat ze kunnen worden gebruikt via het Google Display-netwerk.
Er zijn vier opties voor het maken van remarketinglijsten binnen Google Analytics. Lees hoe u remarketinglijsten in Google Analytics kunt opzetten. In dit artikel worden remarketinglijsten besproken die betrekking hebben op het remarketingtype ‘Mijn eigen remarketingtype met bezoekerssegmenten maken’.
Waarom remarketing gebruiken?
Remarketing is een briljante vorm van online marketing waarbij de mate van personalisatie en relevantie veel hoger is dan bij de meeste andere online advertentiemogelijkheden. Als het op de juiste manier wordt gebruikt, kan het zeer succesvol zijn voor zowel merkherkenning als het aantal conversies. Voor bezoekers is het niet opdringerig vanwege de zorgvuldig geselecteerde frequentielimieten, hiermee wordt het maximale aantal impressies per bezoeker ingesteld.
De kans om een aankoop te doen is 70% hoger bij de beoogde gebruikers, dus als de focus ligt op het verhogen van je conversies, dan is remarketing zeker een goede manier om dit te bereiken.
Wanneer kunt u remarketing gebruiken?
Als u advertenties wilt laten zien aan mensen die uw website hebben bezocht, plaatst u een remarketingtag op uw website. De remarketing tag is een codefragment waarmee de website bezoekers toevoegt aan uw remarketinglijsten. U kunt deze lijsten vervolgens targeten met de advertenties. Als de website een Google Analytics-tag bevat, kunt u deze gebruiken en hoeft u de AdWords-remarketingtag niet toe te voegen.
Houd er rekening mee dat er een minimumaantal bezoekers op een remarketinglijst moet staan voordat uw advertenties worden weergegeven. Voor het Google Display netwerk moet uw website minimaal 100 bezoekers hebben gehad in de afgelopen 30 dagen en voor het Google zoeknetwerk minimaal 1000 bezoekers.